“Nejvyšší formou dokonalosti je jednoduchost.” – Leonardo Da Vinci

Jsi to, co jíš. Ačkoliv je jednoduché tento koncept pochopit, obtížnější je ho převést do denní praxe našich zaneprázdněných životů. My Spartani jsme zastánci jednoduchosti. Věříme, že výživa, stejně jako fyzická zdatnost, je něco, co můžeš postupně zdokonalovat na základě zkoumání a převádění do praxe.

Co si obecně myslíme o výživě a jídle, které jíme:

Naše strava by měla mít správně vyvážené pH a měla by být založená především na rostlinné stravě. Co nejčastěji bychom měli využívat správné techniky kombinování jednotlivých potravin. Z tekutin bychom měli konzumovat primárně vodu. Naše stravování by mělo respektovat roční období, udržitelnost, lokální a cenovou dostupnost, a přitom bychom neměli zapomínat na výživovou hodnotu potravin, jejich chuť a dopad jejich pěstování na přírodní prostředí.

To, co se prolíná všemi našimi recepty, je naše láska k původním nezpracovaným surovinám. Jez to, co pro nás příroda vytvořila a nezpracovávej potraviny zbytečně moc. Naše sbírka receptů vychází z důkladně vybraných ingrediencí a všechny recepty jsou napsány tak, aby byly jasné, jednoduché, snadno zapamatovatelné a rychle uvařitelné. Dobrou chuť!