Spartanská odysea

Vznikl v ohni, prošel bouří a načerpal její sílu. Teď se vydává na cestu…
Štít byl ve Spartě symbolem ochrany, síly a jednoty. Chránil svého nositele, ale i ostatní v boji. Proto se s pokorou k tradici stal i symbolem naší odysey.

Spartanská Odysea

Spartanská odysea je charitativní pouť napříč celou republikou, do které se zapojí všechny Spartan Training Groups Czech Republic (tréninkové skupiny). Na prvním závodě sezony ve Vratislavicích prošel štít bouří Hurricane Heatu, kde ho účastníci v mrazivé noci až do rána opatrovali a předali do něj svou sílu, nezlomnost a odhodlání bojovat. Od nich štít převzala první tréninková skupina a dovezla na začátek celé poutě do Lázní Kynžvart. V průběhu roku si budou skupiny štít postupně předávat, město za městem, aby v něm zanechali svou stopu, aby ukázali sílu naší komunity. S posledním závodem sezony na Lipně vyvrcholí i celá cesta a všechny skupiny společně předají štít Spartan Specials. Těm, kteří ochranu, sílu a pomoc potřebují nejvíce. Zároveň předáme i šek na částku, která bude během projektu vybrána.

Cílem celého projektu je především vybrat co nejvíce finančních prostředků pro hendikepované děti, které jsou součástí Spartan Special. Díky částce, kterou na Lipně dětem předáme, jim můžeme alespoň trochu pomoci ulehčit jejich tíživou životní situaci i vrátit radost z pohybu. Partnerem projektu je Nadace Nova, která nás bude po celou dobu provázet a která nám propůjčila svůj účet a přidělila speciální variabilní symbol.

Spartanská Odysea

Do odysey se zapojilo 66 tréninkových skupin po celé České republice. Jedině společně dokáží překonat skoro 3000 kilometrů, které dělí první bod cesty v Lázních Kynžvart od cílové čáry na Lipně. Je na skupinách, aby prokázali svou schopnost spolupráce jako jeden tým a vzájemně si pomohli i tam, kde na ně čekají dlouhé a náročné úseky trasy. Spartanskou odyseou tak chceme ukázat i sílu, kterou naše komunita má, pokud se spojí dohromady, a rozšířit povědomí o tréninkových skupinách.

Spartanská Odysea

Odysea má svá pravidla, kterými se skupiny při putování řídí. Štít smí být mezi jednotlivými městy přenášen pouze během či chůzí, tedy žádným dopravním prostředkem. Trasu si volí každá skupina sama, avšak je potřeba ji pečlivě zaznamenávat, abychom na konci mohli spočítat přesný počet kilometrů, které štít za dobu své poutě urazil. Odysea je i příležitostí pro skupiny, jak ukázat své město i jeho okolí.

Chcete být součástí?
Možností, jak se do projektu zapojit a pomoci, je několik:
Běh se štítem. Oslovte tréninkovou skupinu ve svém okolí a přidejte se k ní při jejich části putování! Každý kilometr se počítá a pomůže přispět.
Přispějte finanční částkou. Díky Nadaci Nova máme k dispozici účet, na který je možné pomocí speciálního variabilního symbolu přispívat přímo na náš projekt.
Zapojte se do akcí tréninkových skupin. Jednotlivé skupiny pořádají i samostatné akce na podporu projektu, ať už charitativní události či třeba tréninky, ze kterých poputuje výtěžek pro Spartan Special.
Sdílejte informace o projektu. I díky obyčejnému sdílení dostaneme projekt do povědomí širší veřejnosti a budeme tak moci získat větší podporu i finanční obnos.

Spartanská Odysea

Náš tip, jak pomoci – koruna denně: Jedna koruna. Moc nebo málo? Za jednu korunu si toho dnes moc nekoupíte. Přesto může i tak malá částka pomáhat. Představte si, že si každý den odložíte jednu korunu do kasičky. Každý den v týdnu, v měsíci, v roce. Projekt Spartanská odysea trvá 245 dní, na konci tak získáte 245 Kč. Částku, která nezruinuje váš rozpočet, ale pro někoho může znamenat obrovskou pomoc. Je jen na vás, jestli přispějete hned, či si pomyslnou korunu každodenně odložíte a zašlete celou částku až na konci projektu.

Jedině společně to dokážeme. Přidáte se i vy?

Sledujte projekt na
FB: https://www.facebook.com/SpartanskaOdysea
Instagram: www.instagram.com/spartanska.odysea/

Přispějte
Číslo účtu: 4228732329/0800
VS: 1012019

Spartanská Odysea